Co o Trainee programu říkají jeho absolventi?

Co spojuje příležitost pro absolventy, skvělá komunita a množství workshopů a školení? Jasnou odpovědí je Trainee program. Na to, co je pro trainees připraveno v letošním roce, jsme se zaměřili minule. Co ale o zkušenostech s ním, říkají jeho absolventi? Pojďme se podívat!

“Trainee program je jedinečná příležitost pro mladé lidi, kteří se chtějí zlepšovat a získat zkušenosti v mezinárodní společnosti."

První z trainees, kteří nám poskytli svou zpětnou vazbu je Petra Havlíčková, která nastoupila to projektového týmu na podzim roku 2020 a dnes působí ve stejném týmu na pozici projektového koordinátora. Jaká byla její zkušenost s prograamem a proč by mu budoucí Trainees měli dát šanci?

“Trainee program je jedinečná příležitost pro mladé lidi, kteří se chtějí zlepšovat a získat zkušenosti v mezinárodní společnosti. Díky Trainee programu se rychleji zapojíte do chodu firmy, získáte souvislosti mezi informacemi, zjistíte náplň práce dalších oddělení a poznáte kolegy. Toto jsou výhody, které vám usnadní fungování ve Foxconnu, protože vědět, na koho se obrátit,  je důležité. Bohužel vlivem covidu (v roce 2020) se některé akce neuskutečnily či proběhly pouze online formou.“

Ve stejném ročníku byl i Marek, který říká:

„Moje zkušenosti s trainee programem jsou převážně pozitivní. Je to skvělá příležitost pro čerstvé absolventy, kteří by jinde nedostali příležitost kvůli absenci praxe. Díky společnému programu se člověk rychle seznámí s ostatními trainees. V mém případě jsem se díky rotaci v rámci našeho oddělení zároveň rychle seznámil i s mými kolegy a vyzkoušel si různou práci.

Bohužel jsme měli tu smůlu, že se náš trainee program odehrával celou dobu distančně. Díky tomu byla všechna naše setkání taková neosobní a zároveň workshopy, které jednotliví trainees připravili na tom hodně tratily. Chyběla tam bezprostřední interakce a zpětná vazba. Věřím, že v prezenční formě bychom měli i daleko víc skill workshopů, exkurzí a setkání s vedoucími.“

Ani omezení, která program provázela, však Markovi nezabránila v tom, aby se stal skvělou posilou týmu plánování.

Trojici absolventů ze stejného roku doplňuje Zuzana Mejsnarová, která nyní pracuje jako koordinátor materiálu. Doporučila by program dalším absolventům?

„Pokud bych měla uvažovat nad tím, zda bych doporučila Trainee program ostatním, s odpovědí bych neváhala. Své účasti určitě nelituju a klidně bych se přihlásila znovu. Je to skvělý start pro absolventy – zapojení do kolektivu, do pracovního prostředí a možnost poznat celou společnost z trochu jiné perspektivy. Také věřím, že pokud by nebylo tolik omezení kvůli koronaviru, tak by byl Trainee program ještě mnohem větší pecka než jsem zažila já.“

O rok dříve Trainee programem prošel i Karel Plašil, který pak strávil další dva roky na oddělení cyber security, než nás v květnu 2022 opustil. Co dal Trainee program jemu?

„Největší výhoda pro mě byla ta, že člověk nastoupil čerstvě po škole a byl pořád ve styku s lidmi, kteří řešili podobné věci, protože to pro ně byla také první práce. Začátky jsou těžší, člověk hodně tápe a je fajn se pobavit s někým, kdo už třeba něco podoného řešil.

Taky dostat se do cyber security v ČR bez zkušeností jako absolvent střední školy je téměř nemožné a Foxconn je snad jediná společnost, kde ti tu příležitost dají. Takže za to jsem rád."

Na rozhovor s Karlem a širší popis Zuzaniny zkušenosti v trainee programu se můžete těšit v následujících dnech.

Skupinu exTrainees pak uzavírá členka HR týmu, která programem prošla už v roce 2017. Markéta Nováková, projektový koordinátor v náboru na program vzpomíná ve svém LinkedInovém příspěvku následovně:

„Tenkrát jsem rozeslala nekonečné množství CVček a v HR téměř všude chtěli praxi. Šanci jsem nakonec dostala ve Foxconnu. Jako Trainee. Všechno se neotočilo jako zázrakem. Musela jsem se otáčet já, ale Trainee program mi otevřel pomyslné dvěře. Zbytek je pak už historie...

Letos znovu otevíráme dveře čerstvým absolventům (i dálkovým studentům) z různých oborů. A to rovnou na všech našich divizích – jak v Kutné Hoře, tak i v Pardubicích. A já věřím, že stejně jako já díky Trainee programu najdou svou cestu.“

Tak co, zkusíte to s námi i Vy?

Publikováno 3. 6. 2022