Trainee program ...aneb dáváme příležitost absolventům!

Trainee program v naší společnosti má již dlouhou tradici. Některé divize s ním začali již v roce 2014, nicméně od roku 2018 najdou mladí, šikovní kolegové uplatnění napříč celým Foxconnem. Jsme si totiž vědomi toho, že mladý člověk vnáší do zkušeného fungujícího týmu nový pohled a elán. Pro takového člověka je pak výhodou, že má možnost se učit ve svém oboru od zkušených kolegů i při jiných, speciálních, příležitostech a získat zkušenosti, které jsou pro budoucí praxi „k nezaplacení“. Je nám potěšením, že právě od roku 2018 u nás našlo uplatnění celkem 46 takových mladých talentů a většina z nich je s námi do teď.

A jak si můžete Trainee program ve Foxconu představit? Na co se jako mladý absolvent můžete těšit? To si neváhejte přečíst v následujících řádcích.

Trainee je adaptačně rozvojový program, který cílí na čerstvé absolventy středních i vysokých škol (do 1 roku od ukončení studia), a na studenty dálkového studia, kteří se již chtějí naplno zapojit do praxe. Jeho cílem je prostřednictvím koordinovaného programu plného aktivit připravit nové kolegy na budoucí role a poskytnout komplexní přehled napříč celou společností.

„Foxconn je stabilní firma, která je trhu více než 20 let a máme spoustu kolegů, kteří to s námi „táhnou“ od začátku. O to důležitější pro nás je dávat příležitosti mladým talentům, kteří jsou schopni přinést nový pohled“

 • Pavlína Šprachtová

   

  To říká o programu Organizational Development Managerka, Pavlína Šprachtová (na foto), která má tento program na starosti. V rámci programu se díky jejímu týmu mohou Trainees těšit nejen na spoustu zkušeností načerpaných od zkušených kolegů a praxi, která se v životopise vždy hodí, ale i specifické rozvojové příležitosti a tréninky, super partu Trainees a konkurenceschopnou odměnu.

Pro tento rok máme od září 2022 do června 2023 přichystanou mimo jiné možnost podívat se do srdce naší společnosti, tedy do výroby a skladů. Budoucí kolegové tak uvidí, kde se rodí produkty, které z nás dělají 2. největšího exportéra v žebříčku. To ovšem není vše! Naši Trainees se potkají při osobních setkáních s inspirativními leadery, kteří si našli svou cestu právě s Foxconnem. Cesta některých z nich se společností právě začala ukončením střední nebo vysoké školy, a oni díky příležitosti, kterou jim Foxconn dal, rostli se společností až „na vrchol“.

Dalším přínosem našeho programu je, že každému Trainee pomáhá nejen jeho přímý nadřízený, ale i mentor, který mu pomůže zorientovat se v korporátu, vztazích a neformálním fungování ve společnosti. V neposlední řadě jsou Trainees dobrá parta, která má příležitost sdílet úspěchy i poučení a tím se podporovat ve svém růstu i v nepracovním prostředí. A na konci takového programu plného růstu, zkušeností a zábavy, vás také může čekat stálá pozice.

A koho letos hledáme? Nejčastěji šikovné absolventy s komunikativní angličtinou a chutí se učit. Pro jednotlivé pozice jsou pak konkrétní znalosti popsány vždy v inzerátu. Ať už se jedná o základy programování (PHP, Python), povědomí o managementu nákladů, nebo třeba organizační schopnosti. Všechny konkrétní pozice najdete na odkazu níže.

 • trainee banner

   

  „Osobně jsem začala svou kariérní cestu díky Trainee programu. Je to příležitost, kterou bych doporučila všem, protože v rámci takového programu máte možnost osahat si více věcí, dozvědět se více o celkovém fungování, potkat se zajímavými lidmi. Tak co, přidáš se k nám? dodává Pavlína.

Na závěr ještě malé shrnutí...

O čem to je?

 • Pracujete na plný úvazek a máte řádnou mzdu.
 • Zastáváte pozici na vámi vybraném oddělení a po celou dobu máte po ruce mentora, který vám kdykoliv poradí.
 • Seznámíte se s našimi kolegy a procesy z nejrůznějších oddělení – od plánování, přes výrobu až po oblast IT.
 • Čekají na vás zajímavé workshopy, školení, inspirativní setkání i exkurze napříč celou naší společností.
 • Nebude chybět ani celoprogramová soutěž o ceny pro „nejlepšího Trainee“.


Proč se zapojit?

 • Budete mít možnost zjistit, co vás baví a jakým směrem se na své kariérní cestě vydat.
 • Získáte cenné zkušenosti, kterými nejen vyšperkujete své CV, ale které i uplatníte v praxi.
 • Uplatnění pak můžete najít, jako spousta vašich předchůdců, v našich řadách. Natrvalo.
 • A samozřejmě budete dostávat mzdu za vámi odvedenou práci.


A jaká jsou kritéria?

 • Jste čerstvým absolventem střední nebo vysoké školy (max 1 rok od ukončení studia), či stále dálkově studujete a už se chcete pustit do praxe.


Tak co, líbí se vám to? Skvělé! Vyberte si pozici a zašlete nám své CV!

Těšíme se na spolupráci!

Publikováno 11. 5. 2022