O Foxconnu

Kdo jsme a kam míříme?

Jsme světová jednička v poskytování kompletních IT řešení, výrobě spotřební elektroniky a komponent pro komunikační a elektronická zařízení. Vyrábíme všechny součásti osobního počítače s výjimkou čipů. Mezi naše zákazníky patří renomované společnosti světového významu.

V České republice máme dva závody v Pardubicích a v Kutné Hoře.

"Chceme být světovým lídrem v oblastech výroby a řízení dodavatelského řetězce, a to díky poskytování skvělých zkušeností našim zaměstnancům, zákazníkům a partnerům."

 

Být světovou jedničkou není snadný cíl. Musíme totiž nejen překračovat standardy svých konkurentů, ale také nastavovat laťku, kterou se ostatní snaží překonat. Na prvním místě jsou pro nás proto naši zaměstnanci. Jen s podporou všech členů týmu můžeme dosáhnout něčeho udržitelného. Snažíme se tedy z Foxconnu vytvářet společnost, na kterou jsou lidé hrdí a kde pracují rádi. Nic z toho by ale nešlo bez našich zákazníků. Musíme je proto stavět do samého středu toho, co děláme.

Tato vize přitom stojí na našich hodnotách a Foxconn si vzal za své čtyři základní hodnoty, které definuje a naplňuje následovně:

Rozvoj zaměstnanců

Všichni chceme vědět, že máme možnost růstu. Individuální rozvoj zaměstnanců je proto neopomenutelnou částí pracovní motivace. Pokud si chceme udržet pozici světové jedničky, musíme mít kompetentní a schopné zaměstnance. Jen motivovaní pracovníci nás mohou posouvat vpřed. Všichni musíme hledat nové výzvy a zlepšovat naše dovednosti. Úkolem vedoucích týmů, manažerů i ředitelů divizí je proto vyhledávat talenty a rozvíjet potenciál nás všech.

Jedním z benefitů, které naši zaměstnanci mají možnost využít je průběžné vzdělávání v oblasti měkkých i odborných dovedností. Pro vedoucí pak dlouhodobě běží leadership akademie.

Rozvoj komunity

Snažíme se být dobrým sousedem a součástí společnosti, ve které fungujeme. Chceme proto pozitivně přispívat městům i regionům, ve kterých se nacházejí naše závody. Nadále se budeme chovat odpovědně k životnímu prostředí a budeme vyvíjet iniciativu vedoucí ke snížení naší uhlíkové stopy. Budeme hledat udržitelná řešení a rozvíjet silná partnerství s místními asociacemi, školami i organizacemi.

Skvělou ukázkou je například soutěž X-Day, prostřednictvím které již od roku 2018 Foxconn zprostředkovává finanční podporu charitativním projektům či potřebným jednotlivcům, den volna na dobrovolnictví, nebo dlouhodobá spolupráce, se středními školami v Pardubicích i Kutné Hoře.

Rozvoj technologií a rozvoj procesů

Přestože každý zaměstnanec potřebuje pro svou práci jiné technologie, jedno mají společné. Musí být na té nejvyšší úrovni. Jen tak dokážeme být efektivnější v zavádění procesů automatizace, digitalizace i tzv. Business Intelligence. Díky tomu zjednodušíme výrobní procesy na lince a opakující se kancelářské úkony, odstraníme zbytečnou administrativu, urychlíme schvalovací procesy a budeme umět zpracovat nejrůznější data tak, abychom mohli činit lepší rozhodnutí.

Ve výrobě máme množství automatizovaných prvků, které nám pomáhají zjednodušit práci našim zaměstnancům. Můžete se tak potkat mimo jiné s automatizovanou baličkou, nebo automatickým vozíkem.

Požadavky zákazníků se neustále vyvíjejí. Abychom ochránili naši marži i vlastní konkurenceschopnost, musíme bez ustání hledat způsoby, jak zlepšit efektivitu ve všech oblastech našeho podnikání. Odstraňujeme zbytečné kroky v jednotlivých procesech, což přináší řadu benefitů nejen pro naše zákazníky, ale i pro nás. Je přitom třeba ale vždy zajistit, že změny jsou přínosné pro obě strany.

Naše historie

Foxconn je v České republice zastoupen od roku 2000 jako regionální základna pro Evropu, Blízký východ a Afriku. Foxconn je TOP2 exportérem České republiky s celkovým objemem vyvezeného zboží z ČR. Po svém vzniku v roce 2000, kdy v červnu nastoupili první zaměstnanci se v roce 2001 v Pardubicích otevřela Nová hala a následně v roce 2008 byla zahájena výroba v nově postaveném závodě v Kutné Hoře. Od té doby Foxconn v České republice stále roste a pravidelně se umisťuje jako nejlepší zaměstnavatel regionu v anketě Sodexo Zaměstnavatel roku. 

Jak o Foxconnu mluví zaměstnanci, kteří tu s námi jsou již od začátku, se můžete podívat ve videu. 

Na oficiálních stránkách společnosti pak naleznete detailní historii celé společnosti.

 


Naše historie

2000
Vzniká společnost Foxconn CZ a zahájení výroby v Pardubicích. K 1. červnu nastupují první zaměstnanci.

2001
Výstavba a otevření Nové haly v Pardubicích

2007
Počátek výstavby závodu Foxconn v Kutné Hoře

2008
Zahájení výroby v nově postaveném závodě v Kutné Hoře.

2009 
Foxconn vyhrává 2. místo v soutěži Exportér roku, kterou organizuje Hospodářská komora ČR. Toto umístění si drží až doposud.

2011
Společnost získává environmentální certifikát ISO 14001 a také certifikaci bezpečnosti práce OHSAS 18001. Oba doklady tak potvrzují snahu Foxconnu o ochranu životního prostředí a ochranu zdraví zaměstnanců při práci.

2013
Foxconn je poprvé vyhlášen Zaměstnavatelem roku Pardubického kraje. Toto prvenství se mu navíc daří od roku 2015 každoročně obhajovat. Od roku 2016 se Foxconn pravidelně umísťuje v první pětce nejlepších zaměstnavatelů v ČR.

2014 
Foxconn se začíná pravidelně umísťovat do šestého místa v soutěži Czech TOP 100, což je žebříček firem sestavovaný podle jejich dosažených tržeb za předcházející rok.

2015 
V Pardubicích je zahájena výstavba práškové lakovny.
Probíhá první FoxFestival – velký event pro zaměstnance a veřejnost, který se od tohoto roku každoročně koná na Kutnohorské plovárně.

2016
Zahájen provoz datového centra SafeDX v Praze.
Otevření kavárny a fitness Foxconn BeFit v přízemí budovy Zámeček. Moderní prostory využívají zaměstnanci i veřejnost.

2018
Poprvé probíhá soutěž X-Day, prostřednictvím které Foxconn zprostředkovává finanční podporu charitativním projektům či potřebným jednotlivcům.

2019
FoxFestival se z Kutné Hory rozšiřuje i do Pardubic. Zaměstnanecký den na dostihovém závodišti doplňuje večerní koncert pro zaměstnance i veřejnost. Akce má charitativní podtext, kdy vstupné vybrané od veřejnosti putuje na dobročinné účely.

2020
Foxconn v České republice slaví 20 let.