HR Business Partneři

Ve Foxconnu můžete najít celkem sedm HR Business Partnerů (zkráceně HR BP či HR parťáci). Tito kolegové pečují o svěřené úseky a jsou pomyslnými „tvářemi“, které k vám HR vysílá. Starají se o manažery, vedoucí a celá oddělení, aby fungovala lépe. Jak toho dosahují? Nahlédněte pod pokličku s Irenou Votavovou, která je HR parťákem v Kutné Hoře od dubna 2018. 

Jedním z hlavních úkolů každého parťáka je vést projektovou skupinu, která řeší jedno z témat spojených s průzkumem spokojenosti. Irena má třeba na starosti kariérní plánování. Tedy, aby každý kolega věděl, kam může postupovat a co je k tomu potřeba udělat.

Chceme, aby se zaměstnanci potkávali. Irena proto nemohla chybět při setkání Stephena (ředitel divize) s kutnohorskými nováčky. Vidět nás ale můžete i jinde – třeba při setkáních se zaměstnanci či u „kulatých stolů”. Přinášíme novinky z HR a odnášíme si cennou zpětnou vazbu. Jsme to právě my, s kým nadřízení probírají případná povýšení. Proto musíme práci na našich odděleních perfektně rozumět! A tak nás můžete potkat, jak pomáháme ve výrobě, skladech či na jiných odděleních.

Irena a další parťáci poskytují konzultace vedoucím a manažerům. Nabízejí jim užitečné informace, nástroje a doporučení, aby o zaměstnance mohli ještě lépe pečovat. Co k tomu využívají? Data, přehledy, analýzy a samozřejmě procesy, které vytvořili naši kolegové z jiných týmů.

Vedoucí týmu HR Bussiness Partnerů je Pavlína Šprachtová a její příběh si můžete přečíst zde.