Novinky

Foxconn na Kontaktu 2021

Ve čtvrtek 25. 3. 2021 proběhl další ročník veletrhu pracovních příležitostí na Univerzitě Pardubice, nazvaný Kontakt 2021. Tentokrát se však vzhledem k současné situaci přesunul do online prostředí.

Veletrh probíhal v průběhu celého dopoledne v několika samostatných skupinách dle zaměření. Naše představení jste mohli vidět jako součást bloku zaměřeného na Informatiku, kde nás zastoupili kolegové z oddělení Software delivery, kteří studentům představili své oddělení, používané technologie i možnosti, které studentům nabízíme.

Věříme, že prezentace studenty zaujala a stejně jako naši současní kolegové, kteří absolvovali Univerzitu Pardubice, se budoucí absolventi při hledání práce budou dívat naším směrem.

Testujeme online

Rok 2020 pro nás všechny přinesl množství změn. Jednou z oblastí, kde se realita loňského roku odrazila velmi výrazně byl přesun setkávání do online prostředí a obecně snaha o digitalizaci. Digitalizovalo se kdekoliv, kde to bylo jen trochu možné.

Na některé z našich pozic je nutné kandidáty otestovat. Testování v minulosti probíhalo striktně osobně, „po staru“,  s tužkou, papírem a sadou dřevěných desek pro otestování schopnosti následovat instrukce. To se však, zvláště u kandidátů ze zahraničí, s příchodem koronaviru stalo nemožným.

Přistoupili jsme tak k transformaci testování do online formy. Pro využití online testů i pro naše kandidáty v tuzemsku jsme nakoupili tablety, na kterých testování probíhá nyní. Přijďte si je vyzkoušet sami. Zastavit se můžete každou středu od 13 hodin.

Náborová videa

Věděli jste, že v online prostředí nasbírá video zhruba o 20 % reakcí více než pouhá fotka? My ano. I proto jsme se v loňském roce rozhodli využít videa i pro oblast náboru.

V tuto chvíli se již můžete podívat na video, které vám přiblíží, co vás čeká poté, co se rozhodnete přihlásit na některou z našich volných pozic a zašlete nám svůj životopis. Jak vlastně probíhá proces náboru?

Druhé video, které jsme v loňském roce připravili je pak spot na pozici inženýra kvality v Kutné Hoře. Pro naše kolegy z Ukrajiny jsme pak před Vánoci připravili sérii videí s odpověďmi na nejčastější otázky.

Během následujících měsíců vám pak prostřednictvím videa přiblížíme také práci ve skladech v Kutné Hoře. Další videa a další oddělení pak přijdou na řadu v průběhu roku.