Martina Rochlová

Martina pracuje ve Foxconnu už více než 14 let. Za tu dobu si prošla v rámci týmů HR a PR několika různými pozicemi. Od administrátora přes koordinátora až po supervizora. A nyní je na pozici HR Business Partnering Lead, díky které může Foxconn měnit a přetvářet. Sama o sobě říká, že je energickým člověkem, který se nedokáže nikdy posadit. Není proto divu, že miluje překonávání výzev a zkoušení něčeho nového. Co dalšího nám prozradila si můžete přečíst níže.

 

Než jste nastoupila do Foxconnu, vystudovala jste sociální antropologii. Čím se tento obor zabývá?

Zjednodušeně je to obor, kde jste mezi lidmi. Posloucháte, vnímáte a studujete kultury po celém světě. Já jsme jezdila do Chorvatska poznávat českou menšinu. Chtěla jsem vědět, co pro ně znamená češství a proč vedou své děti k české kultuře. Všechny tyto poznatky pak člověk využívá v praxi. I proto mě po škole lákala práce ve Foxconnu. Máme tady kolegy různých národností z téměř 30 koutů světa. Těšila jsem se, že se i v práci budu věnovat svému koníčku, kterým je poznávání jiných kultur a lidí.

  • Martina Rochlová

    Ve Foxconnu pracujete už více než 14 let. Nyní zastáváte pozici HR Business Partnering Lead. Co tato práce obnáší?

    Pomáhám vedoucím pracovníkům utvářet ve Foxconnu tu nejlepší firemní kulturu. Poskytuji rady a konzultace, na základě kterých se mohou manažeři sami rozhodovat, a spolupracuji s kolegy z HR oddělení. Naslouchám a snažím se přinést návrhy řešení. Když třeba do Foxconnu přijde nový projekt, tak sestavujeme tzv. hiring plán – společně s manažery rozhoduji o tom, kolik lidí a na jaké pozice potřebujeme najmout. Moje práce je díky tomu velmi pestrá, což mě baví.

Kdybyste měla Foxconn popsat jako firmu člověku, co o ní nikdy neslyšel, co byste mu řekla?

Všichni by asi o Foxconnu říkali, že je to velká mezinárodní společnost. Pro mě je ale Foxconn firma unikátní. Když máte dobrý nápad a přesvědčíte o něm vedení, můžete ho realizovat. Mně se to povedlo už několikrát. Jedním z těch větších projektů bylo firemní fitness centrum a kavárna BeFit v Pardubicích, kde jsme vytvořili prostor, kam by si zaměstnanci mohli jít zacvičit a trochu si odpočinout. Potom se nám podařilo zorganizovat spoustu zaměstnaneckých akcí – každý měsíc minimálně jednu. Zajímavé na konceptu bylo to, že se na organizaci akcí podíleli sami zaměstnanci. Ať už to byly výlety, sportovní akce, nebo třeba den otevřených dveří, kdy jsme Foxconn zpřístupnili veřejnosti i rodinám našich zaměstnanců. Děti si tak mohly prohlédnout, kde jejich rodiče pracují a co Foxconn vůbec vyrábí. Moc si této možnosti a svobody realizovat své nápady cením.

Zaujal vás příběh Martiny? Podívejte se na naše volné pozice a najděte si tu svou!

Publikováno 08/2022