Michaela a Martin Švábovi

Ve Foxconnu se rodí nejen moderní technologie, ale také zajímavé životní příběhy jeho zaměstnanců. Díky firmě se již před devíti lety protnuly životní dráhy Michaely a Martina Švábových. Sympatičtí manželé pracují v kutnohorské pobočce a jsou známí svou láskou k přírodě a zvířatům.

Michaela do firmy nastoupila po studiích v roce 2011 coby trenérka. Po delší pauze způsobené úrazem se před pěti lety do Foxconnu vrátila. Dnes coby seniorní vedoucí odpovídá za tým 250 zaměstnanců a na starosti má exportní logistiku a menší výrobu.

Martin pracuje ve Foxconnu 10 let. Z operátora ve skladu se vypracoval na pozici vedoucího směny, ve které řídí tým 80 lidí.

A co je na práci pro Foxconn nejvíc baví?
Michaela: Určitě práce s lidmi. Zároveň je to ale výzva, která nás neustále posouvá ku­předu. Každý den se setkáme s něčím no­vým a snažíme se nové situace správně řešit. Další z věcí, které na Foxconnu oceňuji, je to, že dává lidem příležitosti k profesnímu růstu a podporuje je v tom, aby na sobě pracovali.
Martin: Pod to se mohu jen podepsat. Práce s lidmi je to nejtěžší, ale zároveň mě nejvíc baví. Kromě kmenových zaměstnanců máme i pracovníky agenturní, často cizince, což přináší různé, někdy i úsměvné situace. Nikdy se v práci nenudíme…