„Pokud bych měla uvažovat nad tím, zda bych doporučila Trainee program ostatním, s odpovědí bych neváhala." Co nám prozradila jedna z absolventek posledního ročníku Trainee programu?

Se Zuzanou Mejsnarovou jsme se potkali už v jednom z předchozích článků. Dnes Zuzka pracuje jako koordinátor materiálu na jedné z našich Pardubických divizí. Svou zkušenost s Trainee programem nám však popsala blíže a my vás o ni samozřejmě neochudíme. Takže tady je! Příjemné čtení...

„Na Trainee program ve Foxconnu jsem nastoupila hned po dokončení vysoké školy. Když jsem nabídku této pozice našla na internetu, hned mě zaujala. Pozice byla určena nejen pro čestvé absolventy bez praxe, ale hlavně zahrnovala možnost poznat celou společnost z jiného úhlu. Neváhala jsem, ihned jsem se příhlásila a k mému štěstí jsem ve výběrovém řízení uspěla a jsem za to neskutečeně ráda.

Trainee program mi pomohl s náběhem do každodenního pracovního života. Díky kolegyni, která byla i mou mentorkou, jsem krušné začátky zvládla bez problému. Mohla jsem se na ní kdykoliv obrátit a vždy se mi snažila nějak pomoct. Jelikož Trainee program probíhal napříč celým Foxconnem (v Pardubicích i v Kutné Hoře),  tak jsem se najednou seznámila s cca 15 svými kolegy. K mému štěstí se mnou dokonce dva z nich sdíleli stejnou kancelář, takže jsme mohli společně rozebírat všechna témata, která nás jako nováčky ve Foxconnu spojovala.

Celým Trainee programem můj ročník provedla Hanka Opočenská, za což jí moc děkuju. Byla vždy pohotová, nápomocná, ale i zábavná a i přes překážku v podobě koronaviru, kvůli kterému nám odpadlo hodně aktivit (což mě velice mrzí), dokázala vymyslet nápaditý a zajímavý program každé schůzky. Například, když to ještě vládní nařízení dovolovala, jsem se byli podívat ve výrobních prostorech. Dále pak měl každý trainee svůj odpolední workshop, na kterém představil svůj tým a popsal, či případně ukázal, svou pracovní pozici (ty už byli bohužel ve většině případech pouze online), Každý workshop byl něčím zajímavý a byl velmi důležitým dílkem ve skládačce jménem Foxconn. Zároveň jsme měli i pár workshopů, které vedla Hanka – Konflikt management a Efektivní komunikace, které opět přispěli jak k osobnímu tak k pracovnímu růstu.

Pokud bych tedy měla uvažovat nad tím, zda bych doporučila Trainee program ostatním, s odpovědí bych neváhala. Své účasti určitě nelituju a klidně bych se přihlásila znovu. Je to skvělý start pro absolventy – zapojení do kolektivu, do pracovního prostředí a možnost poznat celou společnost z trochu jiné perspektivy. Také věřím, že pokud by nebylo tolik omezení kvůli koronaviru, tak by byl Trainee program ještě mnohem větší pecka než jsem zažila já.“

Pokud vás Zuzanina zkušenost nalákala, ještě stále máte příležitost se do letošního ročníku Trainee přihlásit. Prohlédněte si volné pozice a vyberte si tu svou!

Publikováno 17. 6. 2022