Perličky z pohovorů

V posledním článku jsme se podívali na to, jak se co nejlépe připravit na pohovor. V tom dnešním, kratším, se pro odlehčení podíváme na zvláštní a zábavné situace právě z pohovorů a rozhovorů s kandidáty. Tak se na ně pojďme podívat!

 

Zmatek po telefonu

  • Na bezplatnou linku se nám dovolal kandidát, který měl zájem o práci. Ve chvíli kdy mu náborářka řekla, že ve Foxconnu máme volná ta a ta místa ji však zarazil větou, která zněla: „Cože? To je Foxconn? Tak to nechci!“
  • Jiná kolegyně se zase musela pozastavit ve chvíli, kdy se jí kandidát v telefonu zeptal, zda bychom nemohli výrobu přesunout do jeho města, protože k nám dojíždět nechce.

 

Dobré úmysly

  • Na situace, kdy volá partner, partnerka, nebo rodič za samotného kandidáta jsme vcelku zvyklí. Stává se to, a většinou to volající míní dobře... Kolegyni však zaskočil u pohovoru kandidát, který na otázku proč se přihlásil na pozici s klidem odpověděl, že ho rodiče donutili, protože ho už nechtějí živit.
  • Dobré úmysly měla i kandidátka, se kterou jsme měli domluvený pohovor. Ta přišla ve smluvený čas na místo, nicméně náborářce sdělila, že na pohovor nepůjde, jen jí to chtěla říct osobně. 
  • Další kandidát nám líčil jak je zvyklý být v práci až do večera/noci, klidně I o víkendu, že to mají s ženou takhle domluvené a že mu dává prostor a funguje jim to. Vedoucí ho uklidnil, že tady bude mít pracovní dobu pravidelnější a po 16. hodině už bude moci být třeba doma. Načež se kandidát zarazil a prohlásil: “Ale to by mohla žena chtít, abych jí doma pomáhal, třeba na zahradě... No a nemohl bych tu být déle?”

“Ale to by mohla žena chtít, abych jí doma pomáhal, třeba na zahradě...

No, a nemohl bych tu být déle?”

Perlička na závěr

  • Poslední zmínku v dnešním článku věnujeme kandidátovi, kterého kolegyně vezla na jeden z našich skladů na pohovor. Po pohovoru mu navíc nabídla i odvoz na zastáku MHD, aby nemusel ve špatném počasí pěšky. Kandidát ji však naprosto odzbrojil, když se zeptal, jestli by ho spíš neodvezla rovnou domů do jiného města...

 

Publikováno 22. 4. 2022